Bitcoin İçin Haftalık ve Ağustos Tahminleri: Bunlar Bekleniyor!

23.500 dolarlık direnç alanının üzerinde Bitcoin fiyatı hızla yükseldi. Fiyat 24.000 doların üzerinde ikna edici bir hamle yaptı, hatta 24.500 doların üzerine çıktı. Ancak, 25.000 dolarlık muhalefete doğru doğrudan bir hamle yapma girişiminde başarısız oldu. Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin 29.946 dolar civarında işlem görüyordu. Kripto para analistlerinin bu hafta ve Ağustos ayı için BTC fiyat tahminlerini, sizin için derledik.

“Bitcoin hafif bir düşüş yaşayacak”

Twitter’da takma isimler kullanan, üç kripto analisti BTC fiyatını değerlendirdi. Bunlardan ilki Credible’dı. Credible, Bitcoin fiyatının 22.000 dolarlık geri çekilme hedefine geçtiğini söylüyor. Ona göre BTC için %5’lik bir aşağı yönlü düşüş oldukça mümkün. İkinci olarak, yaygın biçimde takip edilen Smart Contracter’ın tahmini var. Smart Contracter, 210.300 Twitter takipçisine, Bitcoin’in gelecekte 25.000 doların üzerine çıkacağını söylüyor. Ancak bunun için, önce bu hafta 22.500 dolara düzeltme yaşayabileceğine dikkat çekiyor.

Diğer kripto stratejisti Inmortal da BTC hakkında benzer bir bakış açısı paylaşıyor. Bununla birlikte, kripto yatırımcısı, geri çekilmenin 21.700 dolar civarında olmasını bekliyor. Bu, Smart Contracter’ın tahmininden biraz daha derin. Inmortal, mevcut fiyatlardan BTC için %6’lık bir aşağı yönlü potansiyel düşüş öneriyor. Bu ayki hedefine gelince, Inmortal , Bitcoin’in Ağustos ayının sona ermesinden önce 27.000 dolara kadar çıkabileceğini söylüyor.

BTC fiyatını Ağustos ayında neler bekliyor?

Ağustos ayının Bitcoin için sezon açısından Temmuz ayına göre daha az elverişli olduğu söyleniyor. Son 11 yılda BTC, ayları yalnızca beş kat daha yüksek ve altı kat daha düşük bitirdi. Ortalama artış %26, ortalama düşüş ise %15 oldu. İlk senaryoda BTC, Ağustos’u yaklaşık 30 bin dolarda bitirmesi mümkün. Ayrıca, sadece iki ay içinde Haziran ayındaki düşüşü telafi etme potansiyeli taşıyor. İkinci senaryoda ise, 20 bin dolar civarında bir fiyat beklentisi var. Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, Mayıs ve Haziran aylarında başarısız işletmelerin varlıklarını sattığını söylüyor. Bunun ise, kripto para piyasasının zirvesine ulaşmasını sağlayacağını düşünüyor. Ona göre, neredeyse tüm DeFi protokolleri, finansal krizin zirvesinde bile verimli bir şekilde çalıştı. Ancak merkezi kredi bağlantılı şirketler başarısız oldu.

“Piyasa duyarlılığı olumlu”

Kripto analitik platformu Santiment, 2 Ağustos’ta piyasa verileri yayınladı. Buna göre Bitcoin, 0.25 ağırlıklı bir duyarlılık kaydederken 22.927 dolardan işlem görüyordu. Ethereum ise, .32 ağırlıklı bir duyarlılıkla 1.587 dolar değerindeydi. Veriler, her iki varlığın da ortalama %18 artışla etkileyici bir Temmuz kaydetmesinin ardından ortaya çıktı. Piyasa duyarlılığına göre, yatırımcılar düşüşte satın almayı tercih ediyor. Yani verileri Bitcoin ve Ethereum’un korku, belirsizlik ve şüphe yaşamadığı şeklinde yorumlamak mümkün. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin, geçen gafta FED’in faiz oranlarını 75 baz puan artırmasının ardından yükseldi. Varlık yüksek enflasyonlu bir ortamda değerini artırmayı başardı. Bu nedenle, Bitcoin’in FED’in son politikasına iyi tepki verdiği düşünülüyor. Gelecekte oranların artma olasılığına rağmen, yatırımcıların varlığa bahis yaptığı görülüyor.

Yorum yapın

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal time