Bitcoin madenciliği artık çok daha zor! İşte nedeni!

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in ( BTC ) fiyatı sadece küçük kazançlar kaydediyor olsa da, madencileri arasındaki rekabet artıyor ve madencilik zorluğu tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıyor.

Bitcoin madenciliği artık çok daha zor! İşte nedeni!

Spesifik olarak, 10 Ekim itibariyle Bitcoin madencilik zorluğu 35.61 trilyon idi, bu sadece tüm zamanların en yüksek seviyesi değil, aynı zamanda Bitcoin fiyatının sadece %0,49 artmasına rağmen 13 Mayıs 2021’den bu yana en keskin artış (+13,55). BTC.com verilerine göre son yedi gün içinde.

Bitcoin madenciliği zorluğu. Kaynak: BTC.com

Hatırlatma olarak, 13 Mayıs 2021’deki Bitcoin madencilik zorluğu %21,53 artarak 25,05 trilyona ulaştı. Ağ zorluğunun, bir Bitcoin bloğu madenciliği yapmanın ne kadar zor olduğunu ölçtüğünü de belirtmekte fayda var, yüksek zorlukla, aynı sayıda blok madenciliği yapmak ve ağı güvenli hale getirmek için daha fazla bilgi işlem gücü gerekiyor.

Fırtına öncesi sessizlik

Bu arada, bazı göstergeler, amiral gemisi dijital varlık için yaklaşmakta olan bir fiyat oynaklığına işaret ediyor.

Ana gösterge, özellikle geleneksel hisse senetlerine kıyasla, Bitcoin’in oynaklığındaki bir soğumadır. Gerçekten de, ilk kripto para biriminin oynaklığı son zamanlarda Dow Jones endeksinden daha düşük bir seviyeye düştü.

Kripto ticareti uzmanı ve analisti Michaël van de Poppe’ye göre , Bitcoin’in volatilite endeksi 25’in altında, tarihsel olarak “ büyük oynaklık için garantili bir reçete ”, yukarı veya aşağı gidiyor.

Bir diğer gösterge de bu hafta açıklanacak olan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ve Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) raporları, Van de Poppe’un “ciddi oynaklık” olabileceğini önermesine yol açıyor.

Aynı zamanda, kripto analisti Ali Martinez, daha önce “1.3 milyon adresin 680.000 BTC’den satın aldığı en önemli destek seviyesi” olarak adlandırdığı gibi “Bitcoin’in 19.000 dolarlık destek seviyesini kaybetmesi sorun yaratabilir” dedi.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorum yapın

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal time