Danışmanlık Devi: Şimdi Alınacak Altcoin Bu!

Bitcoin ve altcoin fiyatları, 2022’nin ilk 6 ayında büyük oranda değer kaybı gördü. Ancak, son 1.5 ayda kripto paralar düşük seviyelerinden hızlı ve öfkeli bir geri dönüş düzenliyor. Bununla birlikte danışmanlık devi Fool’a göre, oldukça popüler bir kripto para, en iyi satın alma fırsatını veriyor. İşte detaylar…

“Bu altcoin en iyi fırsatı sağlıyor”

Ethereum, 18 Haziran’da 897 dolarlık düşük bir döngüye ulaştı. Ardından, sahiplerini bu düşük noktadan %97’lik bir kazançla ödüllendirdi. Böylece, kripto pazarında işlerin, özellikle duyarlılık temelinde ne kadar hızlı değişebileceğini gösterdi. Lider altcoin ETH, tüm zamanların en yüksek seviyesine geçen Kasım ayında ulaştı. Şimdi, bu en yüksek seviye olan 4.847 dolardan hala %63 aşağıda işlem görüyor. Ayrıca, Ethereum genel halk tarafından kitlesel olarak benimsenirse, herkesin “erken yatırımcı” olması muhtemel. Kripto para biriminin günlük bazda ne kadar değişken olabileceğini artık herkes biliyor.

Ethereum’da bir pozisyon başlatmakla ilgilenen çok fazla kişi var. Bunu isteyen bir yatırımcı, hisse senedi yatırımcıları tarafından uzun zamandır kullanılan bir stratejiden yararlanabilir. Bu strateji, dolar maliyet ortalamasıdır. Yatırımcılar, dolar-maliyet ortalamasını, pozisyonlarını zaman içinde katmanlamak için kullanabilmektedir. Böylece, daha küçük bir pozisyona başlamaları veya tam bir pozisyona girmeleri gerekmez.

Ethereum Merge yaklaşıyor

Ethereum’un son yükselişinin arkasındaki en büyük faktör, Proof-of-Stake mekanizmasına geçişinin yaklaşmasıdır. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere bu geçiş, genellikle Merge olarak adlandırılmaktadır. Bu, altcoin ağında ve kullanıcılarında yıllar içinde, hatta hiç olmasa da olacak en büyük değişikliktir. Proof-of-stake konsensüsüne geçmek, Ethereum’un yıllardır uğraştığı iki ana zorluğun üstesinden gelmeye yardımcı olacaktır. Bunlar; yüksek işlem ücretleri ve işlemler için uzun bekleme süreleridir.

Ayrıca, daha fazla kullanıcının Ethereum ağına katılmasına ve ETH’lerini stake ederek ödüller kazanmasına izin verecektir. Bu, esasen, kullanıcıların bir miktar stake ödülü karşılığında işlemleri doğrulamak için Ethereum’larından bazılarını taahhüt ederek ağın güvenliğini sağlamaya yardımcı olabilecekleri anlamına gelir. Son olarak geçiş, Ethereum’un karbon ayak izini azaltarak daha iklim dostu olmasına yardımcı olacaktır. Bu, yıllar boyunca Proof-of-Work kripto para birimlerine yapılan en büyük eleştirilerden biriydi.

Ether’in DeFi ve kripto alanındaki yeri

Ethereum’un 208 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. Bu, Bitcoin dışındaki tüm diğer kripto para birimlerini gölgede bırakıyor. Bununla birlikte Ether, 2015’teki lansman tarihi ile günümüzün diğer önde gelen kripto para birimlerinin çoğundan daha eskidir. Bu nedenle altcoin, kripto dünyasında önemli bir konuma sahiptir. Ayrıca Ethereum, bugün merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosisteminin çoğunun temelini oluşturan sistemdir. Diğer birçok popüler kripto para birimi Ethereum ağı üzerinde çalışmaktadır. Bu kriptolar arasında USD Coin, Uniswap ve Shiba Inu yer almaktadır.

Bu yaz ki şiddetli performansın ardından şu anda piyasa değerine göre 13. en büyük kripto para birimi olan Polygon da, Ethereum ekosistemi için bir ölçeklendirme çözümü olarak inşa edilmiştir. Ayrıca, Ethereum’un DeFi ve bir bütün olarak kripto para birimi için önemi, diğer birçok üst düzey kripto para biriminin, Ethereum Sanal Makinesi’ni (EVM) kullanması gerçeğine dayanmaktadır. EVM, esasen Ethereum’daki akıllı sözleşmelerin diğer Blockchain’lerde çalışmasını sağlayan bir ara katman yazılımıdır.

Yorum yapın

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal time