Elon Musk ve Mark Zuckerberg’i dövüştürebileceğiniz oyun çıktı!

Sosyal medya, son haftalarda ünlü milyarderler Elon Musk ve Mark Zuckerberg arasında gerçekleşmesi beklenen kafes dövüşünü konuşuyor. Bu dövüş milyonlarca kişi tarafından heyecanla bekleniyorken, bugün ise Zuck vs Musk adında bir oyun olarak karşımıza çıktı.

Tarayıcı tabanlı oyun: Zuck vs Musk

Elon Musk ile Mark Zuckerberg arasındaki tartışma, Musk’ın Twitter üzerinden Mark Zuckergberg’i kafes dövüşüne davet etmesiyle başladı. Meta CEO’su ise bu daveti “konum gönder” şeklinde bir hikaye paylaşarak resmen kabul etti.

Elon Musk ise Twitter üzerinden “Vegas Octagon” yazılı tweet paylaşarak ABD’nin Las Vegas şehrindeki UFC (Ultimate Fighting Championship) maçlarında kullanılan bir dövüş ringi işaret etti. Geçtiğimiz günlerde ise UFC Başkanı Dana White, Elon Musk ve Mark Zuckerberg ile görüşme yaptığını ve ikisinin de bu dövüş konusunda ciddi olduğunu aktardı.

Bugün, uzun süredir heyecanla beklenen dövüş, beklenmedik bir şekilde “Zuck vs Musk” adında bir oyun olarak karşımıza çıktı. Buraya tıklayarak oynayabileceğiniz tarayıcı tabanlı oyun, oyuncuların ve dövüş meraklılarının dikkatini çekmeyi başardı.

Oyuna göz attığımızda, çeşitli mekaniklere sahip olduğunu görüyoruz. Oyun başında Musk veya Zuckerberg karakterlerinden birisini seçiyor ve klavyedeki yön tuşları ile boşluk tuşunu kullanarak dövüşmeye başlıyoruz. Tarayıcı tabanlı olduğunu düşünürsek, oldukça gelişmiş mekaniklere sahip olduğunu söyleyebilmek mümkün.

Boşluk tuşuna basarak yumruk atabilirsiniz. İki defa sağ-sol tuşlarına basarak da dövüş ringindeki bantlardan kendinizi rakibe doğru fırlatabilirsiniz. Bununla beraber yere yatırma ve havaya kaldırıp yere vurma gibi çeşitli mekanikler de var.

Oyunu dilerseniz tek başınıza bilgisayara karşı, dilerseniz de çevrimiçi mod ile arkadaşınız ile birlikte oynayabilirsiniz. Bunun için başlangıçtaki ana menüden bir oyun odası açabilir veya başka bir odaya katılabilirsiniz.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Oyunu nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vapeayr.net vozol seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com