Fiyatı Fırladı: Bu Altcoin Amazon ile Ortaklık Mı Kurdu?

Bir altcoin projesi olan VeChain (VET) fiyatı bugün ani bir yükseliş yaşadı. Yükselişin nedeni, Amazon ile iş birliği yaptığını Medium hesabı üzerinden duyurmasıydı. Ancak çok geçmeden, bu iddiayla ilgili yeni bir açıklama geldi. VET, ortaklık haberlerinin gerçek olmadığını ve gönderinin yanlış anlaşıldığını söyledi. Bunun ardından ekip, kripto topluluğundan özür diledi. İşte ayrıntılar…

Bu altcoin Amazon Web Services ile ortaklık kurduğunu açıkladı

VeChain Foundation, 2 Ağustos 2022 tarihinde resmi Medium hesabı üzerinden bir blog yazısı yayınladı. Blog yazısı VeChain’in yan kolu olan VeCarbon’un bir iş birliği yaptığını açıklıyordu. VeCarbon, VeChain’in Blockchain alanında karbon ayak izi yönetimi sağlayan alt projesidir. Buna göre VeCarbon, dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından biri olan Amazon ile ortaklık kurmuştu. Amazon Web Services ile olan ortaklık, blog yazısına göre VeCarbon’a ölçeklenebilirlik gibi birçok özellik sunacaktı.

VeChain’in açıklamasında altcoin projesinin gelecekte çok daha yüksek oranda depolama ve ölçekleme gerektireceğinden bahsediyor. Ardından, Amazon Web Services (AWS) ile yaptıkları iş birliğinden oldukça mutlu olduklarını dile getiriyor. Bahsi geçen ortaklık gönderisi, AWS’nin kripto para projesine sunacağı bazı ürün ve özelliklerden bahsediyor. Bunlar arasında teknik rehberlik, bulut hizmetleri, ölçeklenebilirlik ve güvenlik yer alıyor. Ayrıca gönderi, Amazon’un daha önce VeCarbon’u araştırdığını ve üzerinde çalıştığını öne sürüyor.

VeChain ortaklığın gerçek olmadığını duyurdu

Bununla birlikte çok geçmeden altcoin, Twitter hesabı üzerinden başka bir paylaşım yaptı. VeChain’in paylaşımında ortaklığın gerçek olmadığı ve bunun bir hata olduğu yazıyordu. Buna göre Medium hesabında paylaşılan blog yazısı tamamen arşiv amacıyla yapılmıştı. VeChain ekibi, bahsi geçen gönderinin 9 Mayıs tarihinde paylaşıldığını söyledi. Ardından tüm kripto topluluğundan ve yatırımcılarından özür dilediler. Bunun üzerine altcoin projesine yatırım yapan birçok kullanıcı, projeyi eleştirmeye başladı. Ayrıca bazı kullanıcılar, bunun bilinçli yapılan bir spekülasyon olduğunu bile iddia etti.

VET fiyatı sıçradı

Altcoin projesi son 2 haftayı iyi geçirdi. VET fiyatı sadece geçtiğimiz hafta %20’nin üzerinde artış kaydederek dikkat çekti. Ancak kripto paranın yükselişi, genel piyasa trendiyle aynıydı. Geçen hafta lider kripto para birimleri Bitcoin ve Ethereum %18’in üzerinde değer kazandı. Bugünkü yükseliş ise, piyasanın değer kaybettiği bir dönemde geldi. BTC, ETH ve DOGE gibi popüler varlıklar değer kaybederken VET fiyatı yükseldi. Altcoin, bu sabah işlem gördüğü 0,026 dolar bandından yukarı doğru hareket etti. Sonuç olarak ani bir sıçramayla değerini 0,029 dolara çıkardı. Bu, oransal olarak %11 yükseliş anlamına geliyor. Ancak kripto para, VeChain’in ortaklığı yalanlamasının ardından çıktığı gibi sert bir biçimde düştü. Günlük kazanımlarının çoğunu kısa bir sürede kaybetti. Yazının yazıldığı sırada VET, 0,0269 dolardan el değiştiriyordu. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere VeChain, mevcut piyasa değerine göre en büyük 32. varlık konumundaydı.

Yorum yapın

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal time