Gucci Bu Metaverse Coin ile El Sıkıştı: Fiyatı Haberle Sıçradı!

Lüks İtalyan moda evi Gucci, geçtiğimiz saatlerde attığı bir tweet’te yeni metaverse coin ortağını duyurdu. İşbirliği sayesinde, BitPay’in geniş kripto para ödeme yöntemi listesine popüler bir altcoin daha ekleniyor. Piyasanın geri çekildiği dönemde gelen haber grafikte ilginç bir iz bıraktı…

Gucci, bu metaverse coin ile ödeme kabul edeceğini duyurdu

Gucci, bugün bir tweet’te artık ApeCoin (APE) ile ödeme kabul edeceğini duyurdu. Böylece, Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve SHIB dahil küçük kripto para birimleri de artık Gucci’nin listesinde. Gucci müşterileri, kendilerine e-posta yoluyla gönderilen bir QR kodu yardımıyla ödeme yapabiliyor.

Hafif bir düzeltmenin ardında gelen tweet APE grafiğinde %10’luk yeşil mum bıraktı.

Apecoin, Gucci haberinden ardından %10 sıçradı

Piyasa değerine göre 32.sırada olan Apecoin (APE), yazım sırasında 6.63 dolardan işlem görüyor. Bu seviyeye son 24 saatte göre %4.46 düşüşle ulaştı. Geçtiğimiz saatlerde gelen duyuru başlangıçta %10’luk yükselişi tetiklese de, APE satıcıların elinden kaçamadı. Bu esnada Bitcoin ve Ethereum’da sırasıyla %1,9 ve %4,38 civarında düşüşteydi.

Gucci ve kripto para çalışmaları

İtalyan moda evi Şubat ayında, oyuncak markası Superplastic ile ortaklaşa bir dizi NFT yayınladı. Diğer önemli isimler de dijital modayı benimsedi. Dolce & Gabbana geçtiğimiz Eylül ayında kendi NFT koleksiyonunu tanıttı. Özellikle gösterişli kıyafetleriyle tanınan Alman moda evi Philipp Plein, geçtiğimiz Ağustos ayında kripto paraları benimsedi. Bu arada, Nisan ayında, markanın arkasındaki tartışmalı tasarımcı Philipp Plein, şirketinin bu yıl kripto meraklılarından yaklaşık 16 milyon dolar kazanacağını tahmin etmişti

Gucci’nin hikayesi bir lüks, moda ve stil hikayesidir. 1881’de Guccio Gucci, şirketini İtalya’nın Floransa kentinde bir saraçlık mağaza olarak kurdu. Oğlu Aldo daha sonra Gucci ismini küresel bir marka galine getirdi. 2000 yılında Gucci, Balenciaga, Saint Laurent ve Alexander McQueen gibi markalara sahip Fransız holdingi PPR (Kering) tarafından satın alındı. Gucci o zamandan beri dünya çapında 60’tan fazla mağazasıyla önde gelen lüks moda markalarından biri.

Bitpay, Gucci gibi küresel markaların kripto kabulünde önemli bir rol oynamaktadır. ABD merkezli ödeme sağlayıcısı, sayısız şirketin BCH, ETH, WBTC, DOGE, SHIB ve stablecoin’lerle ödeme kabul etmesine olanak tanıyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız en son gelişmelerden biri, dünyanın en büyük saat üreticisi Hublot’un BitPay ortaklığıyla kripto paraları kabul etmesiydi. Hublot artık lüks saatler için kripto para birimlerini kabul ediyor.

Yorum yapın

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal time