Siz de deneyebilirsiniz: Yapay zekalı Windows çıktı!

Yapay zeka dünyasına en hızlı adapte olan şirketlerin başında bulunan Microsoft, Windows 11 için yapay zeka asistanını erişime açtı. Cortana’ya göre çok daha gelişmiş bir destek sunacak yeni Windows Copilot, ChatGPT’den destek alacak.

Windows 11 için Copilot nasıl kullanılır?

Microsoft, yeni aracını “Siri ve Google Assistant’ın Windows sürümü” olarak tanımlıyor. Copilot için ilk testler ise Insider kullanıcılarına yayınlanan Windows 11 Insider Build 23493 güncellemesiyle başladı. Copilot’la birlikte Ayarlar uygulamasına da yeni seçenekler sunuldu.

Bilmeyenler için Windows Copilot, kullanıcılara işletim sistemi içerisinde yapay zeka desteği kazandırıyor. Menüler veya seçenekler arasında gezinmeye gerek kalmadan soruları yanıtlayabiliyor ve sistem ayarlarını değiştirebiliyor.

Microsoft, geçtiğimiz haftalarda düzenlediği Build etkinliğinde bir dizi etkileyici özellik gösterdi. Örneğin, Windows 11’de kopyaladığınız dosyaları isterseniz transkripsiyon olarak sunacak. Ancak test sürümünde sunulan Copilot’un bazı yetenekleri kısıtlandı.

Şirket tarafından verilen örneklere göre; “rahatsız etmeyin” özelliğini açma, karanlık moda geçme, ekran görüntüsü alma, Microsoft Edge’deki bir web sitesini özetleme ve daha fazlası mümkün. Daha fazla özellik ise güncellemeler ile sunulacak.

Windows 11 Insider Build 23493’ü yükledikten sonra tek tuşla Copilot’a erişebilirsiniz. Bu güncellemenin ardından arama kutusunun sağındaki küçük bir buton yer alacak. Windows 10’daki Cortana butonuna benzer bu düğme, hızlıca Copilot’a erişmenizi sağlayacak.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vapeayr.net vozol seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com