Stranger Things’in 5. Sezonunda Yeni Karakterler Olmayabilir

Stranger Things 4. sezonuyla birlikte Netflix’in bu yaz en çok konuşulan yapımı oldu ve sezon biter bitmez insanlar heyecanla 5. sezonu beklemeye başladı. 5. sezonda neler olacağı hepimiz için merak konusuyken geçtiğimiz günlerde dizinin senaristleri, çalışmalara başladıklarını gösteren bir fotoğraf paylaşmışlardı.

Dizinin yapımcılarından yeni sezon planlarına dair yeni açıklamalar da geldi. Stranger Things yaratıcıları, eski sezonlarda olduğu gibi her sezon yeni karakterler eklemek yerine 5. sezonda ana karakterlerin üzerine yoğunlaşmak istediklerini belirttiler.

Yeni sezonda ana karakterlerin hikâyelerine yoğunlaşılacak

Dizinin yaratıcıları Matt ve Russ Duffer, dizinin 5. ve son sezonu için yeni oyuncu eklemelerini azaltmayı planlıyor. Ross Duffer, bir röportajda “5. Sezon için yeni karakterler eklemeye direnmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz, sanırım ana karakterlere odaklanabilmek için bunu yapmamaya çalışıyoruz” dedi.

Aslında Duffer kardeşler diziye yeni karakterler eklemek konusunda bir hayli uzmanlaştılar. Hatta diziye 3. sezonda gelen Max karakteri kalıcı bile oldu. 4. sezondaki Eddie Munson karakterinden bahsetmemize gerek bile yok.

Ancak dizinin yaratıcıları, son sezonda yeni karakterler yerine ana karakterlerin hikâyelerini ince ince işlemek ve seyirciye tam olarak aktarmak istiyorlar. Bu hiç yeni karakter gelmeyecek anlamına gelmiyor tabii, ancak yeni karakter gelse de Eddie Munson veya Billy gibi üzerine yoğunlaşacak karakterler olmayacak.

Yorum yapın

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal time