WWDC 2023’ün görünmeyen çileği: CarPlay için SharePlay!

Tüm dünyanın heyecanla takip ettiği WWDC 2023 dün sona erdi. Apple, yeni 15 inçlik Macbook Air, Mac Pro gibi ürünlerini, iOS 17, iPadOS 17, macOS 14 gibi yazılımlarını tanıttı. Apple’ın yeni gözlüğü Vision Pro ise büyük ses getirdi. Tüm bunların yanında CarPlay büyük bir güncelleme almadı. Fakat SharePlay adlı özellik CarPlay’e eklendi. CarPlay ile SharePlay kullanımı nasıl olacak?

CarPlay ile SharePlay kullanımı nasıl olacak?

Yeni SharePlay, arabanızdaki iPhone sahibi tüm kullanıcılara dinlediğiniz müziği kontrol etme imkanı sunuyor. Yani arkadaşlarınızla arabanıza bindiğinizde oluşturduğunuz çalma sırasına arkadaşlarınız müzik ekleyebilecek, sıralarını değiştirebilecek. Kısacası siz araba kullanırken kendi telefonuzu vermenize gerek kalmadan arabanızdakiler, sizin oluşturduğunuz çalma sırasını düzenleyebilecek.

Apple, SharePlay’i şu an için yalnızca kendi Music uygulamasından gösterdi. Hangi uygulamalara bu desteğin geleceğini ise belirtmedi. Görünüşe göre önce Apple Music uygulaması bu özelliği alırken diğer uygulamalar biraz beklemek zorunda kalacak.

Bu özelliğin en iyi yanı Apple’ın eşleştirme sürecini diğer aksesuarlarda olduğu gibi hızlı ve sorunsuz hale getirmesi. CarPlay bulunan bir araca bindiğinizde SharePlay hakkında bir bildirim alacaksınız ve bağlanma sürecini gerçekleştireceksiniz.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmında düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vapeayr.net vozol seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com