YouTube’dan can sıkan reklam engelleyici kararı!

YouTube, milyarlarca ziyaret edilen en popüler sosyal medya uygulamalarından biridir. İnsanlar YouTube Premium hizmetine para vermemek için çeşitli yollar denemektedir. Bunlardan biri de tarayıcıda reklam engelleyiciler kullanmaktır. YouTube, uygulamanın ücretsiz kalması için diyerek buna da müdahale etti. Artık YouTube’da reklam engelleyici kullanılamayacak.

YouTube’da reklam engelleyici kullanılamayacak!

YouTube, izleyicilerin platformda video izlerken reklam engelleyici kullanmasını engellemek için daha agresif bir yaklaşım sergilemekte kararlı. Kullanıcılar, Reddit gibi platformlarda izleyicilerin bir uyarı mesajı alacağını paylaşıyor. Bu uyarı mesajı, üç videodan sonra kullanıcı için video oynatmanın engelleneceğini belirtiyor.

Uyarı, kullanıcıların reklam engelleyicilerini devre dışı bırakmadıkça veya YouTube için kapatmadıkça YouTube’un platformda video oynatmasını engelleyeceğini bildiriyor. Bu uyarı, “Reklamlar, YouTube dünya çapındaki milyarlarca kullanıcı için ücretsiz kalmasını sağlıyor” diye devam ediyor. Reklamsız izlemek için şirket, kullanıcılara bir YouTube Premium aboneliği almalarını bildiriyor.

Bu uyarılardan önce YouTube, reklam engelleyici kullanıcılarına yalnızca pop-up’lar gösteriyor ve bunun YouTube’un Hizmet Şartlarına aykırı olduğunu hatırlatıyordu. Dev şirket, yeni uyarıların bir deneyin parçası olduğunu onayladı. Bir Youtube sözcüsü, YouTube’un “reklam engelleyicileri etkinleştirilmiş izleyicileri YouTube’da reklamlara izin vermeye veya YouTube Premium’u denemeye teşvik eden dünya çapında küçük bir deney yürüttüğünü” söyledi.

Ayrıca kullanıcıların reklam engelleyicileri kullanmaya devam ettiği durumlarda YouTube’un oynatmayı geçici olarak devre dışı bırakabileceği açıklandı. Şu anda, bu yeni uygulama az sayıda kişiyi etkiliyor. YouTube, kaç kişinin ve bölgenin testin parçası olduğunu söylemedi. Ancak gelirinin çoğunu reklamlardan kazanan Youtube, reklam gelirinde düşüş gördü. Bu nedenle bu uygulama daha fazla kullanıcıya yayılabilir.

Türkiye’ye gelmesi halinde elbette YouTube Premium ücretleri merak edilecektir. İşte YouTube Premium güncel 2023 ücretleri:

YouTube Abonelik Modelleri Fiyat
Bireysel abonelik 29,90 TL
Aile beş kişi abonelik 59,90 TL
Öğrenci abonelik 19,49 TL
Bir yıllık abonelik 299,90 TL

Peki siz bu haber hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vapeayr.net vozol seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com